PTICA MESECA OKTOBRA:Alisterus scapularis

PRATITE NAS

PLAKETE I ZAHVALNICE

NOVA AVIFAUNA

AviFauna

PRIJATELJI SAJTA

Versele Laga

IZVEŠTAJ TAKMIČARSKE KOMISIJE 2013-2014

U protekloj takmičarskoj sezoni ukupno je organizovano 8 izložbi i to u organizaciji društva "Dubočica" iz Leskovca, (56.Državni šampionat Srbije) ,“Slavuj“ iz Beograda "Gaj-Nais" iz Niša , "Slavujar-Toplice" iz Prokuplja "Kruševac" iz Kruševca , "U.Z.O.S.Ž. Sremska Mitrovica" iz Sremska Mitrovice ,“U.O.S.Ž. Sekcija-ptičara“ iz Subotice i "Klub za zaštitu i odgoj ptica Sombor“ iz Sombora, a pored ovih organizovane su i 4 takmičenja kanarinaca pesme i to u organizaciji udruženja "Bagdala" iz Kruševca, "Čivija“ iz Šapca, "Malino - Brica“ iz Velikog Gradišta kao i "Slavuj“ iz Beograda!

Ukupno na raznim tamičenjima – izložbama učestvovalo je 22 udruženja, preko 160 odgajivača sa blizu 3000 eksponata !Po dokumentaciji ( ocenskim listama !) dostupnim takmičarskoj komisiji, najuspešniji izlagači u takmičarskoj sezoni 2013-2014 po takmičarskim sekcijama su:

SEKCIJA „ S“ (kanarinci Srpski pevač slavijar) -
SEKCIJA „B“ (kanarinci pesme malino) -
SEKCIJA „D“ (kanarinci boje) – Aleksandar Jovanović ( Gaj –Niš )
SEKCIJA „E“ (kanarinci stasa) - Dragi Marinković ( Gaj- Niš )
SEKCIJA „H“ (hibridi) - Goran Šljivančanin ( Gaj-Niš )
SEKCIJA „G-1“ (fauna evrope) - Slaviša Ćirić (Dubočica - Leskovac)
SEKCIJA „F-1“ (domest. egz. ptice) – Milan Paunović ( Slavuj-Beograd)
SEKCIJA „F-2“ (egzotične ptice) - Milan Paunović ( Slavuj-Beograd)
SEKCIJA „O“ (egzotičnih goluova ) - Srđan Vojkić ( Sombor – Sombor )
SEKCIJA „P“ (egzotične prepelice) -
SEKCIJA „J“ (agapornisi) - Zvonko Čuvardić (Sombor – Sombor)
SEKCIJA „K“ ( australijski papagaji ) - Nandor Tomek ( UOSŽ Sekcija-ptičara SU )
SEKCIJA „L“ ( azijski- afrički papagaji) - Robert Brkin ( Tigrica - Apatin )
SEKCIJA „M“ (američki papagaji ) - Slobodan Ivić ( Tigrica – Apatin )
SEKCIJA „N“ (Veliki papagaji) - Požar Gelert (UOSŽ Sekcija-ptičara SU)

Nažalost u pojedinim takmičarskim grupama nije bilo takmičara ili pak nisu ispunjeni uslovi koje takmičarski pravilnik predviđa odnosno nije poslata dokumentacija ! Pobednicima čestitamo na osvojenom plasmanu „Prvaka Srbije“!

Takmičarska komisija:
Tomek Robert,
Vladimir Oparnica